• Akademia Zdrowie-jesz

SUSHI - WARSZTATY 16.02.2022

Sushi cieszy się coraz większą popularnością na polskich stołach. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z sushi i oczarować rodzinę zostając domowym Sushi Masterem, zapraszamy na warsztaty!


Warsztaty poprowadzi Dorota Puć- Pietrzykowska (kucharz, menager gastronomii, miłośniczka azjatyckich smaków, prowadziła własną restaurację, pracowała w restauracji Gordona Ramseya w Londynie, odbyła staż w Atelier Amaro, od 5 lat prowadzi Pracownię Kulinarną w Karkonoszach). Sztuki robienia sushi uczyła się od samego mistrza sushi - Alona Than (World Sushi Champion - Japan 2015, właściciel: Alon Omakase, Kago Sushi by Alon, Izumi Sushi, Kiseki by Alon).


Program warsztatów:

• wprowadzenie, historia powstania sushi, omówienie produktów potrzebnych do przygotowania sushi, które będą wykorzystane w trakcie warsztatów

• wspólne gotowanie ryżu, przygotowanie zalewy do sushi, krojenie warzyw, przygotowanie ryby oraz owoców morza, przygotowanie tempury,

• Pokaz szykowania stanowiska sushi mastera, oraz wszystkich form sushi. Zasady krojenia i serwowania sushi, aranżacja talerza.


W trakcie warsztatów wykonamy:

• hosomaki z ogórkiem i sezamem/rzodkiew marynowana (kappa maki, oshinko maki),

• futomaki z krewetką w tempurze (krewetka w tempurze, serek Philadelphia, tykwa, sałata),

• futomaki z pieczonym łososiem (łosoś/mango/sałata/ogórek/sos kabayaki),

• uramaki z łososiem (surowy łosoś/awokado/ogórek/serek Philadelphia/tobiko),

• uramaki z krabem (surimi/ogórek/tykwa/oshinko/serek Philadelphia/sezam)

• nigiri z łososiem i krewetką.


Na czas warsztatów zapewniamy uczestnikom: produkty niezbędne do przygotowania sushi, talerze do serwowania sushi, deska, nóż do krojenia, maty do zwijania sushi, miseczki na ryż i tezu. Fartuszki ochronne na czas trwania zajęć. Zapewniamy pałeczki i pojemniki na sushi (jeśli uczestnicy zechcą zabrać swoje sushi ze sobą), materiały szkoleniowe.


Warsztaty odbędą się 16.02.2022 (Środa) w godzinach 16.30 – 21.00

w Akademii Zdrowie-Jesz ul. Broniewskiego 81, Wałbrzych (obok marketu Bi1).

Koszt uczestnictwa 1 osoby to 330 zł

Chętnych prosimy o przelanie należności 330 zł lub wielokrotności na konto mBank 75 1140 2091 0000 3533 6400 1001 z dopiskiem SUSHI

Dodatkowo prosimy przesłać na e-mail: akademia.zdrowie.jesz@gmail.com imię i nazwisko uczestnika oraz dane do faktury (do paragonu nie są konieczne).


Z uwagi na to, że zajęcia odbędą się w kameralnym gronie decyduje kolejność wpłat.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

CZAS UCIEKA

TARGI ZDROWIA