PIERWSZA WIZYTA

 

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA - JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

Czas spotkania z dietetykiem to około 45 min do godziny. Wizyta polega na szczegółowej rozmowie o Tobie i Twoich nawykach żywieniowych. Usprawnisz naszą wizytę, jeśli wcześniej przygotujesz się do niej. Dobre przygotowanie świadczy o Twoim zaangażowaniu i chęci podjęcia zmian.

1. Przygotuj dzienniczek żywieniowy. Przez trzy - pięć dni powszednich i jeden weekendowy zapisuj wszystko, co jesz i pijesz. Dokładnie określaj godzinę posiłku oraz ilość spożytych produktów. Niczego nie pomijaj! Mogą być zdjęcia na telefonie. Dzięki temu poznamy Twój styl żywienia i będziemy mogli zaproponować Ci dietę, która uwzględni Twoje nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe.

2. Przygotuj swoje wyniki badań, jeśli masz aktualne z krwi i moczu (nie starsze niż trzy miesiące), zabierz je ze sobą. Jeżeli ich nie masz – nie martw się. Gdy okażą się potrzebne, zlecimy ich wykonanie.

3. W dniu wizyty nie pij kawy, alkoholu ani napojów energetyzujących, a trzy godziny przed wizytą nie jedz ani nie pij nic poza wodą. W gabinecie zostanie przeprowadzona analiza składu ciała. Na 24 godziny przed spotkaniem nie jest wskazane uprawianie intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz zażywanie suplementów diety.

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

 

Podczas pierwszej wizyty zazwyczaj wykonywana jest analiza składu ciała, za pomocą nowoczesnego urządzenia QUANTUM.

Jest to badanie obrazujące m.in. Skład ciała (płyny wewnątrz i zewnątrzkomórkowy, białko, tłuszcz, analiza tłuszczu, BMI, poziom metabolizmu podstawowego, ocena kompleksowa, analiza formy ciała). 

Analiza składu ciała daje najbardziej miarodajne wyniki, kiedy przeprowadzana jest przynajmniej 3-4 godziny od ostatniego posiłku. Przed badaniem należy wypić około 1-2 szklanki wody mineralnej.

Przeciwwskazaniami do jej wykonania są: ciąża, padaczka, wszczepiony rozrusznik serca, pompa insulinowa. Miesiączka może zaburzać wyniki analizy, dlatego warto umówić się na wizytę po jej zakończeniu.

Przy występujących przeciwwskazaniach, analizę przeprowadzamy w inny sposób.